Kõik, mis hiilgab, ei ole kuld ja iga küpsis pole magus. Kutsume teadlikke kodanikke ja vastustundlikke tarbijaid üles peatama palmiõli tootmises ja tarnimises toimuvat keskkonna saastamist ja inimõiguste rikkumisi. Loe ja anna oma allkiri petitsioonile, millega nõuame, et Euroopa ettevõtted hakkaks vastutama nende tarneahelates toimuvate rikkumiste eest arenguriikides. Miks küpsised? Sest küpsised on Euroopa Liidus igapäevane kaup ja nende koostisosaks on sageli palmiõli, mida toodetakse inimõiguste rikkumiste ja suure keskkonnakahju hinnaga. Petitsioon esitatakse Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile 2017.a sügisel.
Palmiõli tootmise tagamaadest loe siit.
12.08.2017 toimub Arvamusfestivalil arutelu "Palmi all" ja teemaks on palmiõli. Arutelu juhib Kristina Mänd, vasutustundliku tarbimise eestvedaja MTÜst Mondo ja see toimub inglise keeles. Arutelul osalevad palmiõli tootmist uurinud Anu Kultalahti, Finnwatchi analüütik, Märt Miljan, sertifitseeritud palmiõli kasutava Lumi kosmeetikasarja kaasasutaja ning palmiõli sisaldavaid kaupu müüva Rimi kaupluseketi valmistoidu kategooriagrupi juht Kaire Roosi. Tule ja osale!
10.08.2017 ilmus Maalehe vahel MTÜ Mondo erileht “Palmileht”, mis annab ülevaate palmiõli tootmisega seonduvatest probleemidest ning pakub välja lahendusi. Loe siit!
11.04.2017 oli Eesti Rohelise Liikumise ja MTÜ Mondo ühisüritus Tallinna Rohelise tee õhtu: miks on elu palmi alla päris raske? Milline on hea palmiõli? Kuidas lõpetada Euroopa ettevõtete tarneahelates looduse ja põlisrahvaste kuritarvitamine ning inimõiguste rikkumine? Arutelul olid ka Postimehe ajakirjanik Hanna-Hulda Reinkort ja fotograaf Liis Treimann, kes käisid Malaisias ja Indoneesias vaatamas, kuidas palmiõli toodetakse. Loe nende artiklit.