Toeta meie petitsiooni Euroopa poekettidele, soovides õiglasemaid ja jätkusuutlikumaid tarneahelaid omatootena müüdavale apelsinimahlale. Petitsioon esitatakse Euroopa jaekaubandusega seotud osapooltele 2016.a sügisel.

 

TAUSTAINFO

Kutsume Euroopa kauplusekette muutma apelsinimahla tootmist õiglaseks!

Kas su lemmikmahl on pressitud muuhulgas ka töötajate õigustest?

Apelsinimahl on Euroopa Liidus populaarseim mahl, mida keskmine tarbija joob aastas 11 liitrit. Ent suurest tarbimisest tekkivast rikkusest ei saa osa mitte kõik, kes tootmisega seotud. Lõunamaistes apelsini-istandustes (enam kui pool maailma apelsinimahlast toodetakse Brasiilias, peamiselt São Paulo osariigis) makstakse raske füüsilise töö eest palka, mis on väärikalt ära elamiseks liiga napp. Mahlatööstus (80% maailma apelsinimahla-turust kontrollivad kolm suurettevõtet, Citrosuco/Citrovita, Cutrale ja Louis Dreyfus) pakub apelsinide kasvatajatele hinda, mis ei kata jätkusuutlikult tootmiskulusid ja on viinud paljud väiketalunikud laostumise äärele või sundinud neid oma maa selle väärtusest odavamalt maha müüma.

 

See on Euroopa kauplusekettide – apelsinimahla tarneahela võimsaimate osaliste – hoolimatuse otsene tulemus.

 

Et lugeda põhjalikumalt apelsinimahla tootmisega seotud talunike ja tööliste töötingimuste kohta, laadige alla ülevaade, mille tegid kampaania Supply Cha!nge jaoks Christliche Initiative Romero e.V. ja Global 2000

 

Kes selle petitsiooni eest vastutab

Petitsiooni on koostanud kampaania SUPPLY CHA!NGE ja seda toetavad järgnevad organisatsioonid: Aktive Forbrugere (Taani), Agrolink (Bulgaaria), Amici della Terra (Itaalia), AUR (Rumeenia), CIR (Saksamaa), Cyprus Neuroscience and Technology Institute (Küpros), CSCP (Saksamaa), ECAT (Leedu), Fair Trade Hellas (Kreeka), Finnwatch (Soome), FOCUS (Sloveenia), Friends of the Earth Malta (Malta), Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie (Poola), Glopolis (Tšehhi Vabariik), EEB (Belgia), Global 2000 (Austria), Green Liberty (Läti), MONDO (Eesti), NSC (Ungari), PSO (Prantsusmaa), Quercus (Portugal), RETS (Hispaania), SOMO (Madalmaad), Südwind (Austria), Swedwatch (Rootsi), Think Global (Suurbritannia), Uplift (Iirimaa), Zelena akcija (Horvaatia), Zivica (Slovakkia).

 

Petitsioon on tehtud tänu Euroopa Liidu rahalisele abile. Selle dokumendi sisu eest vastutavad üksnes Christliche Initiative Romero e.V. ja kampaania SUPPLY CHA!NGE ning sisu ei peegelda mingil juhul Euroopa Liidu seisukohta.