Palmių aliejus
Didelė ir išsamiai aprašyta Malaizijos palmių aliejaus pramonės problema yra migruojančių darbininkų išnaudojimas, įskaitant plačiai paplitusį priverstinį darbą ir prekybą žmonėmis. Palmių aliejaus plantacijose dirba daugiau kaip 80 procentų migruojančių darbininkų iš tokių šalių kaip Indonezija, Bangladešas ir Nepalas.
2014 m. JAV valstybės departamento metinėje prekybos žmonėmis ataskaitoje Malaizijos reitingas buvo pats žemiausias, o tai reiškia, kad šios valstybės vyriausybė „nesilaikė minimalių standartų (kurių tikslas – sustabdyti prekybą žmonėmis) ir nedėjo pakankamų pastangų, kad tai pakeistų“. Nepaisant to, kad Valstybės departamentas neseniai priėmė prieštaringą sprendimą Malaiziją paskelbti atitinkančią Stebėsenos sąrašo 2 lygį, prekybos žmonėmis ekspertai sutartinai tvirtina, kad žmonių išnaudojimas nestabdomai tęsiasi, ir šalies vyriausybė nesiima jokių reikšmingų priemonių šiai milžiniškai problemai spręsti.
2014 m. organizacija „Finnwatch“ paskelbė ataskaitą, kurioje buvo aprašyti rimti darbo teisių pažeidimai RSPO (angl. Roundtable on Sustainable Palm Oil) asociacijos sertifikuotose Malaizijos įmonėse. Remiantis šia ataskaita, didžiulė Malaizijos palmių aliejaus įmonė „IOI Group“ savo darbuotojams mokėjo žemesnes nei minimalus darbo užmokestis algas, konfiskuodavo jų pasus ir ribojo jų laisvę burtis į susivienijimus. Didelė įmonės „IOI Group“ plantacijų darbuotojų dalis nesuprato savo darbo sutarties, nes ji buvo parašyta užsienio kalba.